چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ -

Qashqai Online

در کتاب جهانی گردشگری ملل متحد UNWTO

جاذبه های گردشگری عشایر قشقایی منتخب ایران و جهان شد

داستان اجرای اولین گردشگری عشایری با الگوی جامعه بنیاد در تیره ی هیبت لو ازطایفه ی ششبلوکی ایل قشقایی در کتاب جهانی گردشگری ملل متحد  UNWTO به چاپ رسید.

به گزارش قشقایی آنلاین و به نقل از روابط عمومی گردشگری جامعه بنیاد عشایری ایل قشقایی تیره ی هیبت لو ، چهار فعال جامعه محلی از ایران که در زمینه ی گردشگری بر معاش و محیط زیست جامعه ی پیرامون خود تاثیرگذار بودند از طرف سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری ایران معرفی شدندکه از این میان آقای علی اکبر امیری مدیرعامل گردشگری جامعه بنیاد عشایر تیره هیبت لو از استان فارس منطقه قشلاقی بندریگ فراشبند و منطقه ییلاقی چاوش اقلید و حدفاصل ییلاق و قشلاق با عنوان ایل راه و کوچ ، یک الگوی عشایری موفق منتخب و معرفی گردیده است.

رونمایی از این کتاب یاد شده موسوم به "داستان من جامعه ی ما آینده ما" قرار است در بیست و یکمین نشست مجمع عمومی UNWTO  که هم اکنون در کلمبیا در حال برگزاری هست توسط دبیرکل آن سازمان صورت پذیرد.

این الگو از گردشگری عشایری از سال 85 الی 86 با تشکیل صندوق معیشت پایدار تیره ی هیبت لو با مدیریت خانواده ی امیری با تاکید بر غرق های عمومی و حفاظت از حیات وحش در حال پیگیری و اجراست.

این گردشگری بنا دارد ضمن حفظ آداب و رسوم و فرهنگ نسبت به احیای داشته های کمرنگ شده و ایجاد معیشت مکمل پایدار برای حفظ زندگی ایلی اقدام نمایدکه با میزبانی از گردشگران در رونق این مهم فعال می باشند.

 

Qashqaionline
Qashqaionline10
Qashqaionline11
Qashqaionline12
Qashqaionline13
Qashqaionline14
Qashqaionline15
Qashqaionline16
Qashqaionline2
Qashqaionline3
Qashqaionline4
Qashqaionline5
Qashqaionline6
Qashqaionline7
Qashqaionline8
Qashqaionline9

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد