دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ -

Qashqai Online

محسن نامداری

ماهیت کسانی که با لباس عشایری در مراسم پایتخت جوانان بودند محرز نیست .

در پی حوادث رخ داده درحین اجرای برنامه ویژه شیراز بعنوان پایتخت جوانان جهان اسلام سردبیر خبر سایت قشقایی انلاین گفت ، متاسفانه بخشی از واقعی که بخاطر سهل انگاری مدیریتی در حین اجرای این برنامه رخ داده به پای مردم فهیم ، متعهد و انقلابی عشایری گذاشته شده و مجریان این مراسم باید پاسخگو باشند .

نامداری چهره فعال فرهنگی عشایری گفت : بارها در برنامه های متعدد که حتی جنبه شادی داشته است به حفظ شعاعر نظام اسلامی پایبند بودیم وان را رعایت کردیم چرا که نظام اسلامی همانطور که نمایندگان معزز رهبر معظم انقلاب و خبر گان رهبری فرمودند ، ثمره خون شهدای عزیز است ‌و کسی حق ندارد این اصل را فراموش کند که اگر شهدا نبودند ، امروز هیچ چیزی در این کشور قوام و دوام نداشت .
این چهره فرهنگی خاطر نشان کرد ، اگر ثابت شود متولیان بخشی از برنامه یاد شده که باعث ناراحتی بزرگان شدند از عشایر بودند باید از حضرات ایات و مردم شهید پرور عذر خواهی ودلجویی کرد ، که در این خصوص از برخی از دوستان حاضر در جلسه و مطلعین از قضیه پرس جو خواهیم کرد ، اما به کرار شاهد بودیم که برخی از بانوان فارسی زبان نیز بجهت نوع نفش ونگار و زیبایی که لباس بانوان اصیل ما دارد ، از این پوشش استفاده می کنند که وقتی با گویش محلی مکالمه کردیم قادر به پاسخگویی نبودندو بصراحت گفتند فارسی زبان هستند و لذا ماهیت شرکت کنندگان با البسه محلی در مراسم پایتخت جهان اسلام هنوز برای ما محرز نشده و یا کسانی که این بخش را مدیریت کردند را بعد از ابراز نگرانی عزیزان مسوول علی رغم پی گیر یها نشناختیم که قطعان لازم است برای امتنا از تکرار چنین مواردی که اصلان به وجه اسلام گری و انقلابی ما لطمه می زند به متولیان و مجریان تذکر و تاکیدات کافی معمول گردد، چرا که کشور میراث ایثارگرانی است که هرگونه کوتاهی و مصامحه در حفظ ان به وصیت امام راحل گناه نابخشودنی است .

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
 • مهمان - علی دشتی نژاد

  درود بر قوم با اصالت قشقایی

 • مهمان - حسین محمدی

  جناب آقای نامداری، حقیقتا من یک گله از حضرتعالی دارم ، چرا که شما سمت خود را به نام قشقایی ارجهیت میدین.
  الان در این مقاله و نود درصد مقالاتتون که در روزنامه ها، مجلات ، ... و وب سایت ها منتشر میکنید از نام «عشایر» بجای نام «قشقایی» استفاده میکنید. جناب نامداری ما قوم بزرگ ایرانی قشقایی هستیم، پس باید نام قوم قشقایی را بیارید. لطفا رعایت بفرمایین، و از سایت قشقایی آنلاین هم انتظار دارم که توصیه نمایید،
  مثلا در همین مورد ، آیت اله ایمانی ، امام جمعه بزرگوار فارس و شیراز، فرمودند.... قوم قشقایی......
  حالا شما میگین عشایر
  بزرگوار ، عشایر کلمه زیبنده نیست
  و به همه اقوام ، قشقایی، باصری، عرب، بویراحمد، بختیاری ، ...... شامل میشه

 • مهمان - Andy

  url Besrt Regards!

 • مهمان - Maria

 • مهمان - Amy