دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ -

Qashqai Online

امروز در شیراز

قدرشناسی قوم قشقایی از مردان آب و آتش + تصاویر

جمعی از خانوادهای قوم قشقایی پس از اجرای برنامه کوهنوردی صبح جمعه با حضور در ایستگاه اتش نشانی فرهنگ شهر شیراز به جان باختگان اتش نشان حادثه پلاسکو ادای احترام کردند.

به گزارش خبرنگار قشقایی آنلاین از شیراز، در این مراسم که در ایستگاه شماره سه اتش نشانی با برنامه ریزی چهره های فرهنگی قشقایی ترتیب داده شده بود ، حجت السلام مهدی کاظمی با اشاره به سوره مائده قران کریم گفت ، خداوند در قران کریم کشتن بدون گناه وقضاوت نفسی رادر حکم قتل همه انسانها و نجات یک نفر را در زمره نجات کل بشریت می شمارد واز این حیث قر وب ومتزلت عزیزان اتش نشان که برای نجات جان انسانها (انهم در برهه ای که افراد بی گناه ، زیاد ی قربانی امیال تروریست ها و شیطان طین می شوند ) محرز و مشخص است و از این لحاظ ملت ایران قدر دان جانفشانی این قشر جان بر کف هستند .

حسین حیدری از شاعران قشقایی نیز ضمن سرودن ابیاتی در وصف حماسه سازان جاودان پلاسکو گفت : اتش نشان های قهرمان به تمام اقوام و اقشار جامعه اسلامی تعلق دارند و امروز قوم قدرشناس قشقایی در سوگ ، مردانی که به هدف نجات دیگران از جان مایه گذاشتند ، هستند و با خانواده های عزیزان ، ابراز همدردی می کنند .
در این مراسم که جمعی از مردان و زنان قشقایی با لباس محلی حضور داشتند ، پاک فطرت عضو شورای اسلامی شهر شیراز به نمایندگی از طرف این شورا و شهرداری شیراز از مردم قشقایی گفت ، از احساس محبت مردم سلحشور قشقایی که مردمی با اصالت ، فهیم و تاریخ ساز در این سرزمین هستند ، به خادمین خود در حوزه اتش نشانی تقدیر می کنیم .و امیدواریم در اینده نیز همه به مسوولیت خود در مقابل مردم بخوبی عمل کنیم.
در این دیدار احساسی که جوانان و بزرگان در مقابل قهرمانانی غیر قابل وصف ، به تحسین ایستاده بودند ، دونفر از مسوولین اتش نشانی این ایستگاه نیز با تقدیر از حضور مردم قشقایی در فضای کاری انها ، از قدرشناسی مردم ایران بخصوص در یک هفته اخیر ، که اغلب با قلوب اندهگین و چشمات اشکبار در مراکز اتش نشانی حضور پیدا می کردند ، تجلیل نمودند.
گفتنی است در پایان این برنامه ، حاضرین با اهدا گل به مامورین اتش نشانی از همت بلند انان در انجام وظیفه و مسوولیت اجتماعی در دفاع از مردم در برابر حوادث تقدیر کردند.

خبرنگار: محسن نامداری
عکس: پریسا کاظمی

Qashqaionline
Qashqaionline2
Qashqaionline3
Qashqaionline4
Qashqaionline5

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0