چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ -

Qashqai Online

+ تصاویر

​برگزاری جلسه بررسی نقاط ضعف و قوت موکب قشقایی

باحضور خادمین موکب قشقایی در مسیر نجف به کربلای معلی جلسه بررسی نقاط ضعف و قوت برگزار وطی آن برای برپایی آن در سال آینده تصمیماتی اتخاذ شد.

به گزارش قشقایی آنلاین، در این نشست که در یک فضای معنوی در مهدیه صدرا برگزار شد ، ابتدا خادمین هر کدام در فرصت های کوتاهی با اشاره به حال معنوی فضای سرزمین کربلا ، خادمی زائرین حسینی را برای خود موهبتی الهی شمردند که روحیه معنوی انها را تعقیر داده است و امادگی خود را برای همکاری خالصانه در سال اینده اعلام کردند.

اصغر ولی زاده گفت : توصیف ان فضا برای کسانی که نبودن کارسختی است چرا که حال معنوی را تقویت و روحیح جسمانی را دگرگون می سازد ، بگونه ای که فرد سعی می کند از کمترین فرصت هم برای کار کردن استفاده کند که نیاز هست برای سال اتی یک اثر مستند از این کار انسانهای خالث وخادم تهیه شود.

عوض الله صفری کشکولی هم با اشاره به وضعیت حاکم بر موکب ، متنی از نگارش های سفر نامه موکب در ارتباط با فضای کربلا و مصائبی که بر کودکان اهل بیت روا شده است ، برای حاضرین خواند که بسیار تأثر انگیز بود.

حجت السلام نجفی، از مسوولین برگزاری این موکب هم با اشاره به کیفیت کارکرد خادمین که روزانه باید سه وعده غذا برای عاشقان حسینی غذا فراهم می ساختن گفت : شاید کارها درحد اید هال نبوده اما از متوسط به بالا ارزیابی شده است که امیدواریم سال اتی باتوجه به قول های مساعدی که گرفتیم بتوانیم به فضای موکب و محل برپایی ان که امسال کمی از دید زایرین عقب بود غنای بهتری ببخشیم و خدمات بهتری ارایه بدهیم .

حجت السلام پروین هم با اشاره به تبلیغات و ابعاد وسیع برپایی موکب عشایری در کربلا گفت : بسیاری از عوامل سایر موکب ها برای تغذیه و حضور در نماز جماعت به موکب ما مراجعه می کردند و خیلی ها نیز آن را بزرگترین موکب بر پا شده در مسیر کربلا بیان می کردند که نشان از توجه آقا حضرت ابوالفضل به کار ناقابل ما و تلاش زحمات عزیزان که شبانه روز به عشق حسین  (ع) خستگی ناپذیر کار کردند داشت .

سرهنگ صادقی و عین اله جوزن مسوول هماهنگی و حامی این کار عظیم فرهنگی در پایان این جلسه ضمن تقدیر از خادمین خالص موکب عشایری اظهار داشتند : با شناسایی نقاط قوت و تقویت آن و همچنین بررسی موارد ضعف ومنفی ورفع آن سال آینده باید قبل از فرارسیدن ماه محرم همه امکانات موکب را فراهم و انشالله خدمات بیشتری را به زائرین آقا ابا عبدالله و حضرت ابو الفضل علیهم السلام ارایه نماییم.

Qashqaionline
Qashqaionline2
Qashqaionline3
Qashqaionline4
Qashqaionline5

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0