چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ -

Qashqai Online

ارسال امکانات برپایی موکب عشایری قوم قشقایی به عراق + تصاویر

امکانات برپایی موکب و حسینیه حضرت ابوالفضل العباس (ع) عشایری به میزبانی قوم قشقایی در مسیر کربلا نجف روز یکشنبه ۱۶ ماه جاری از مرز مهران ایران را ترک و وارد خاک عراق می شود.

به گزارش قشقایی آنلاین به نقل از روابط عمومی مجتمع فرهنگی مذهبی ایلات عشایر فارس و جنوب ، حجت الاسلام پروین مدیر موکب عشایری قشقایی در مسیر کربلا با اعلام این خبر خاطر نشان کرد: با محبت آقا امام حسین (ع) و برادر با وفایش حضرت ابوالفضل العباس(ع)، برای دومین سال متوالی توفیق برپایی موکب و حسینیه عشایر جنوب به میزبانی قوم قشقایی در راه عظیم ترین  مسیر راهپیمایی جهان اسلام داریم که امیدواریم خادمین قابلی برای زائرین حسینی باشیم .

مدیر موکب عشایر قشقایی افزود: سال قبل که اولین تجربه برپایی سیه چادر که نماد زندگی عشایری است در مسیر کربلا بودیم با استقرار امکانات پذیرایی در حد توان در خدمت زائرین حسینی بودیم اما با لطف اهل بیت (علیهم السلام ) و صداقت مردم عشایر امسال امکانات وسیعی را با برپایی ۱۲تخته چادر ( اعم از سیه چادر، چادرهای خیمه ای و چارد سفید گنبدی ) که ۹ مورد آن امانی و ۳ باب وقفی طوایف شش بلوکی، عمله و قراچه ای ایل قشقایی است ، با بهره مندی از شصت خادم عشایر جنوب که ده نفر آن روحانیون هستند با امکانات کامل استراحتی و اقامتی در فضای عشایری در دستور کار قرار دادیم که امیدواریم مورد قبول اهل بیت قرار گیرد.

حجت الاسلام پروین با اشاره به اعزام دو دستگاه تریلی آب معدنی و چادر ، یک کامیون میوه، یک کامیون فرش و پتو و وسایل خوراکی از استان های اصفهان ، فارس و قم که ۹۰ درصد آن را قوم قشقایی فراهم ساخته است، به محل برپایی موکب و حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) گفت: امکانات ارسالی به کربلا روز یکشنبه شانزدهم ماه جاری از مرز مهران ایران را ترک و وارد خاک عراق می شود و از روز بعد کار برپایی موکب و استقرار امکانات جهت پذیرایی از زائرین انجام خواهد شد.

وی افزود: پخت برنج ، نان ، آش رشته، آش دوغ، شیر برنج ، حلوای محلی و سوپ جو طی ده روز منتهی به اربعین حسینی در محل موکب برای پذیرایی از پنج هزار نفر به طور روزانه پیش بینی شده و برای اقامت و استراحت شبانه نیز بالغ بر پانصد نفر را برنامه ریزی کردیم و با توجه به علاقه وافر مردم عشایر به زیارت مرقد مطهر سرور و سالار شهیدان و برادر با وفایش انشاءالله روز جمعه قبل از اربعین پس از برگزاری مراسم دعای ندبه با تجمع زائرین عشایری در محل موکب مذبور ( ستون ۸۳۱ ) در قالب یک هیأت عزاداری به طرف حرم مطهر حضرت اباعبدالله الحسین (ع) حرکت خواهیم نمود.

Unnamed 1
Unnamed 2
Unnamed 3
Unnamed 4
Unnamed 5
Unnamed 6
Unnamed

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • مهمان - پرتو

    السلام وعلیک یا ابا عبداله . زیارتتان قبول حق تعالا .به عنوان یک قشقایی به شما حا ج اقا پروین ودیگر همراهانتان افتخار میکنیم وآرزو میکنیم سفرتان سلامت . قدمتان مبارک .عشقتان پا بر جا با شد . شما آبروی ما قشقائیها هستید مواظب خودتان
    باشید.(سلام ما جامانده ها ی بی لیاقت را هم برسانید.)