شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ -

Qashqai Online

اخبار صنایع دستی

مدیر اتحادیه شرکت‌های تعاونی فرش و گلیم شهرستان فیروزآباد خبر داد

حضور 10 تعاونی فرش قشقایی در نمایشگاه فرش شیراز

مدیر اتحادیه شرکت‌های تعاونی فرش و گلیم شهرستان فیروزآباد گفت: بیش از 30 نفر از اعضای 10 تعاونی فعال فرش قشقایی شهرستان فیروزآباد و حومه در نمایشگاه فرش شیراز حضور دارند.

اخبار صنایع دستی

معاون رئیس‌جمهور در جشن ملی تولید صنایع‌دستی مطرح کرد

چرخه چهار مرحله‌ای صنایع‌دستی در رقابت با نفت

دنیای اقتصاد- شیما رئیسی: نخستین جشن تولید ملی صنایع‌دستی صبح دیروز، در محل موزه ملی ایران و با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، معاون وزیر صنعت، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری و نیز مدیرعامل صندوق کارآفرین امید برگزار شد.

اخبار صنایع دستی

نمایشگاهی از بافته‌های ذهنی ایلیاتی

دست بافته‌های ایلیاتی که به صورت فی البداهه بافته می‌شوند و آن را «ذهنی بافت» می‌نامند، توسط ناصر پرهیزگار، استاد دست بافته‌های ایلیاتی به نمایش درآمده است.

اخبار صنایع دستی

امروز زنگ شروع نمایشگاه بین المللی فرش دستبافت تهران به صدا در می آید.

رونمایی از نسخه انگلیسی ویکی فرش، رونمایی از دانشنامه چهار جلدی مکتوب در حوزه فرش دستبافت، رونمایی از گواهی های ثبت ۱۴ منطقه تولید کننده فرش دستبافت شامل قشقایی و گبه، فارس، ایلام، سنقر و کلیایی، کردی خراسان شمالی، لرستان، تابلو فرش سردرود، ورامین،

اخبار صنایع دستی

برای جلوگیری از جعل و کپی‌برداری

ثبت جهانی گبه و فرش قشقایی به نام استان فارس!!!

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف استان فارس از ثبت جهانی "گبه" و "فرش قشقایی" به نام استان فارس خبر داد و گفت: ثبت جهانی این دو اثر دستباف استان فارس مانع از جعل و کپی‌برداری می‌شود.

اخبار صنایع دستی

ستایش فرش دستباف فارس (قشقایی) در رسانه های بین المللی

رئیس اداره فرش دستباف سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: روزنامه نیویورک تایمز آمریکا، خبرگزاری های EFE اسپانیا و DPAآلمان در گزارش هایی به معرفی فرش دستباف این استان (قشقایی!) و ستایش هنر و ذوق بافندگان آن پرداخته اند.
اخبار صنایع دستی

به همراه فرش دستباف ۱۳ منطقه ایران

فرش دستباف قشقایی ثبت جهانی شد

فرش دستباف ۱۴ منطقه جغرافیایی کشور توسط مرکز ملی فرش ایران در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) به ثبت جهانی رسید و تعداد مناطق جغرافیای ثبت شده فرش ایران به ۲۹ منطقه رسید.
اخبار صنایع دستی

در نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران

شرکت تعاونی نقشین قشقایی جهان نما غرفه‌ برگزیده در دست بافته‌های داری شد

براساس بررسی‌های اداره کل توسعه، ترویج و آموزش صنایع دستی، غرفه‌های برگزیده از منظر غرفه آرایی و ابتکار در ارائه و نمایش آثار و همچنین کیفیت اجرا و طراحی معرفی شدند.

اخبار صنایع دستی

در استان فارس

مراسم نشان جهانی فرش قشقایی و گبه برگزار می شود.

سلمان گورنگی رئیس اتحادیه تعاونی‌های صنایع دستی فارس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اعلام کرد: اتحادیه طراحان و تولیدکنندگان فرش استان فارس در یک ماه آینده مراسم نشان جهانی فرش قشقایی و گبه را برگزار می‌کنند.

  • 1
  • 2