چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ -

Qashqai Online

گزارش ایرنا

طرح آسانسور دار کردن ساختمان های قدیمی در شیراز

  • شناسه خبر : 812
  • دسته بندی خبر : اخبار

 همزمان با ولادت پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) و برای نخستین بار در کشور از دو طرح آسانسور دار کردن ساختمانهای قدیمی فاقد آسانسور در شیراز با حضور جمعی از مسئولان و مردم بهره برداری شد.

 به گزارش قشقایی آنلاین به نقل از ایرنا ، مجری این دو پروژه سه شنبه طی آئینی در محل فاز دوم مجتمع مسکونی امام هادی (ع) هدف از اجرای این اقدام زیرساختی را رفاه عمومی و رضایتمندی بیشتر مردم از خدمات دولتی در مناطق پائین شهری ، یکسان سازی خدمات شهری و جلوگیری از خالی شدن منازل در نقاط محروم کلانشهر شیراز و ممانعت از افزایش اجاره نشینی در مناطق پرازدحام به جهت برخورداری از ساختمان نوساز مجهز به آسانسور و امکانات رفاهی بیشتر ، عنوان کرد.
مدیرعامل شرکت افراز صنعت افزود: در قالب طرحی کاملا ابتکاری و با توکل به خدا طی 14ماه موفق شدیم با همکاری شهرداری منطقه هفت ، شورای شهر شیراز و همچنین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس در دو بلوک سه و پنج مجتمع مسکونی چهار طبقه امام هادی هر کدام به ظرفیت 24واحد را با حداقل هزینه ایده جدید خود را عملیاتی کنیم .
وی هزینه تمام شده برای هر کدام از بلوک های آسانسور دار شده را در مجموع 500میلیون ریال عنوان کرد که این مبلغ تقسیم بر صاحبان 24واحد مسکونی شده و سهم تعیین شده برای هر کدام از افراد طی یک اقساط 12ماهه پرداخت خواهد شد.
مهندس سرافرازی مراحل انجام پروژه را شامل بررسی ،اقدام جهت اخذ و صدور مجوز ، تخریب و مقام سازی ، جابجایی تاسیسات ، ایجاد سازه ، نصب آسانسور ، پوشش کامل واحدهای هدف و راه اندازی آن در یک دوره زمانی 14ماهه در منطقه سهل آباد شیراز ذکر کرد.
گفتنی است ، والدین این مهندس جوان قشقایی که در آئین افتتاح طرحها حضور داشتند به عنوان اولین مسافران این آسانسور بودند که در میان شور و شعف ساکنان مجتمع نیز انجام شد.
همچنین در این آئین افتتاح که همزمان با جشن میلاد پیامبر اسلام و سلاله پاکش امام جعفر صادق (ع) شده بود یکی از مداحان اهل بیت به مداحی پرداخت و حجت الاسلام مقامی نماینده ولی فقیه سپاه در فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز نیز به ایراد سخنرانی پرداخت.
حجت الاسلام علی اکبر مقامی که خود همکاری نزدیکی با مجریان طرح داشته بود اظهار داشت : ایران اسلامی پر از استعداهای خلاق و نهفته ای است که در هر زمینه ای می توانند با اقدامات فاخر خود برگ زرین دیگری بر افتخارات نظام جمهوری اسلامی بیافزایند.
وی اجرای این پروژه برای نخستین بار در کشور که توسط یک تیم جوان از مهندسان استان فارس به ثمر نشسته و حاصل آن رفاه عمومی برای ساکنان کم توان به لحاظ مالی یک مجتمع مسکونی بوده را از نمونه این ابتکارات برشمرد که شایسته قدردانی است.

 


 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد