جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ -

Qashqai Online

اخبار کتب قشقایی

ارسلان میرزایی در گفتگو با خبرنگار قشقایی آنلاین اعلام کرد؛

کتاب قشقایی تاپماجالاری بزودی چاپ و در اختیار فرهنگ دوستان قرار می گیرد.

کتاب قشقایی تاپماجالاری ( بولماجالار) مجموعه چیستان های فولکلور قشقایی، مشتمل بر قریب ۳۵۰ چیستان قشقایی اثر ارسلان میرزایی که گزیده ای از پژوهش ۲۰ ساله ایشان در فولکلور قشقایی می باشد بزودی چاپ و در اختیار فرهنگ دوستان قرار می گیرد.

اخبار کتب قشقایی

نوشته ابوالفضل جعفری وعلیرضا خادم الفقراء

رونمایی از کتاب نقد و تحلیل شعر ماذون قشقایی در در جشنواره قشقایی دهاقان

در جشنواره فرهنگی هنری قوم قشقایی در دانشگاه آزاد دهاقان از کتاب نقد و تحلیل شعر ماذون قشقایی مجموعه مقالات نوشته ابوالفضل جعفری وعلیرضا خادم الفقراء رونمایی خواهد شد.

اخبار کتب قشقایی

معرفی کتاب:

کتاب‌ بانکداری و فناوری های نوین نوشته سیروس خجسته زاد (قشقایی)

کتاب‌ بانکداری و فناوری های نوین (توسعه راهبردهای بازاربراساس فناوری های نوین دربانک) به قلم یکی از فرزندان ایل قشقایی و دوستداران مکتب استاد محمد بهمن بیگی، آقای سیروس خجسته زاد از طایفه دره شوری, تیره جانبازلو به رشته تحریر درآمد.

اخبار کتب قشقایی

کتاب "دوغري سؤزلر" منتشر شد

بار دیگر یکی از فرزندان هنرمند و غزلسراي طایفه ششبلوکی قشقایی دست به قلم برده و با دقت و اشتیاق، گفته ها و روایت هاي نادر و ارزشمند پدر بزرگش مرحوم ملاخورشید خجسته را که ریشه در باورها و اعتقادات مردم قشقایی دارد، مجموعه اي به نام «دوغري سؤزلر» به زیور طبع آراسته است.

اخبار کتب قشقایی

«جامعه‌ شناسی ایلات و عشایر ایران» اثر جواد صفی نژاد

به گزارش قشقایی آنلاین به نقل از شبستان، تحول جامعه عشایری را می‌توان به سه مرحله قبل از اصلاحات ارضی، پس از اصلاحات ارضی و دوران انقلاب اسلامی تقسیم کرد. در پژوهش حاضر مرحله نظام سنتی کهن (قبل از اصلاحات ارضی) به تفصیل بررسی شده است؛ زیرا بسیاری از قوانین و آداب این مرحله در حال نابودی است.

اخبار کتب قشقایی

به همت کانون سرداران شهید

جشن ولادت پیامبر اکرم (ص) و مسابقه کتابخوانی " به اجاقت قسم" در شهرضا برگزار شد

 به همت کانون فرهنگی ، هنری«سرداران شهید» محله قشقایی  و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا جشن بزرگ میلادحضرت ختمی مرتبت محمدبن عبدا...(ص)وهمچنین خلف صالحش حضرت امام صادق (ع) با حضورمسئولین و خیل گسترده شهروندان در تالار سرو مجتمع فرهنگی،هنری شهید مدرس شهرضا برگزار شد.

اخبار کتب قشقایی

در نمایشگاه کتاب شیراز

حضور توریست های نیوزیلندی در غرفه انتشارات قشقایی + تصاویر

 

دو گردشگر نیوزلندی بنام سونگ و مین به همراه اقای بهمن مردانلو راهنمای تورهای عشایر ، بعد از تجربه  کوتاه مدت در زندگی ایلی و عشایری مشتاق بازدید از غرفه عشایری در نمایشگاه بین المللی شهرک گلستان شدند تا با خرید از کتابهای قشقایی از این قوم بیشتر بدانند.