شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ -

Qashqai Online

گزارش تصویری

گزارش تصویری

جشنواره موسیقی «سورنای وحدت» شیراز با حضور هنرمندان قشقایی

جشنواره ششم «سورنای وحدت» شامگاه یکشنبه با حضور گروه های موسیقی محلی و مقامی از مناطق گیلان، آذربایجان، فارس، بوشهر، خراسان شمالی و خراسان جنوبی، کردستان، منطقه بختیاری و لرستان در شیراز  آغاز شد.

گزارش تصویری

گزارش تصویری

بازی کیمیا فرآیند تهران و قشقایی شیراز

قشقایی شیراز در هفته پانزدهم لیگ دسته دوم فوتبال ایران در زمین نامساعد ورزشگاه اتکای تهران که بیشتر شبیه باتلاق بود تا زمین فوتبال، میهمان کیمیافرآیند بود ک در پایان با نتیجه دو بر صفر نتیجه را به میزبان واگذار کرد.

گزارش تصویری

گزارش تصویری

مراسم یادبود استاد نادری و رونمایی از کتاب شعر " یوسف علی بیگ قرقانلو"

در مراسمی که با حضور آحاد مردم قشقایی و عشایر جنوب در جهاد دانشگاهی شیراز برگزار شد از کتاب مجموعه اشعار دومین شاعر نامی قشقایی یوسفعلی بیگ که به همت استاد زنده یاد محمد نادری دره شوری گردآوری شده بود رونمایی شد.

گزارش تصویری

گزارش تصویری

آیین ویژه تحویل رسمی عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام در شیراز

آیین ویژه تحویل رسمی عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام عصر شنبه با حضور محمود علوی وزیر اطلاعات ،مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان ، حسن قشقاوی معاون وزیر امور خارجه ،الشاد اسکندر اف رئیس مجمع جوانان جهان اسلام ،شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در سالن همایش های دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه شیراز برگزار شد.

گزارش تصویری

گزارش تصویری

حضور نمایندگانی از قشقایی در نخستین همایش ولایتمداری، اتحاد و انسجام اقوام استان اصفهان

نخستین همایش ولایتمداری، اتحاد و انسجام اقوام استان اصفهان عصر روز گذشته جمعه ۱۰ دی ماه با حضور جمعی از اقوام عشایر ایل بختیاری و ایل قشقایی در تالار فرهنگیان اصفهان برگزارشد.

گزارش تصویری

گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره موسیقی محلی و آیینی «سرنای وحدت» در شیراز

آیین پایانی ششمین جشنواره ملی موسیقی نواحی و اقوام ایرانی با عنوان «سورنای وحدت» که در شیراز میزبان ۱۲ گروه موسیقی از ۷۷ استان بود با حضور علاقه مندان در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس برگزار شد.

گزارش تصویری

گزارش تصویری

جشنواره "سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری" در شیراز

جشنواره سفره ایرانی با شرکت کنندگانی از استان های فارس، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد و چهارمحال و بختیاری تا 30 آذر در 85 غرفه با ارایه برنامه ای جامع و گسترده، همراه با طبخ، ارایه و معرفی غذاهای محلی و بومی تا 30 آذر در باغ ملی شیراز در حال برگزار است.