جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ -

Qashqai Online

یاد ایام (13)

عکسی قدیمی از کلانترزادگان و کدخدا زادگان طایفه فارسیمدان در رژه 28 مرداد 1346

تصویری قدیمی و ارزشمند از کلانتران و کدخدایان طایفه فارسیمدان در رژه 28 مرداد 1346 ...

 قشقایی آنلاین | ایستاده ها از سمت چپ تصویر : سیروس خان فارسیمدان، سیا بخش خواجوی قره میرشاملو فارسیمدان،عنایت الله پناهی توابع فارسیمدان، ….. ،مرحوم هدایت الله پناهی توابع فارسیمدان،مهدی پناهی توابع فارسیمدان،مرحوم علی پناه پناهی توابع فارسیمدان،سروعلی رحیمی قره میرشاملو فارسیمدان،امیرفرج خواجوی قره میر شاملو فارسیمدان، مرحوم حاج سرتیپ رحیمی قره میر شاملو فارسیمدان، مرحوم امیرحسین رضایی توابع فارسیمدان

نشسته ها از سمت چپ تصویر : هادی نادری توابع فارسیمدان، فریدون نادری توابع فارسیمدان،مرحوم نادرنادری توابع فارسیمدان،داریوش خان فارسیمدان،نصرت الله پناهی توابع فارسیمدان،محمدرضا پناهی توابع فارسیمدان، محمد رضا پناهی توابع فارسیمدان، بادین خواجوی قره میر شاملو فارسیمدان

 

با تشکر از جناب اردوان نادری که این تصویر را در اختیار مجله اینترنتی قشقایی آنلاین قرار دادند.

برای مشاهده ی عکس در سایز اورجینال روی روی عکس بالا کلیک کنید.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
 • مهمان - موصلی

  با سلام به استحضار می رساند که در لغت نامه دهخدا ودر کتاب جغرافیای سیاسی کیهان صفحه 79 این طایفه بنام فارس میدان می باشد نه فارسیمدان حتی اگر این عنوان درست هم که باشد امروزه در نوشتار نباید نوشته شود

 • مهمان - مهران جهانشاهی

  یادی کنیم از بزگان دره شوری که دارند فراموش می شوند
  اسماعیل قرمزی از مردان معروف این طایفه قرنها پیش بدلیل درگیری با حاکمان وقت به منطقه بختیاری تبعید گردید و در سرزمین جونقان اسکان داده شد. امروزه اولاد این مرد بزرگ دره شوری با عنوان اولاد اسماعیل قرمزی یا اولاد صحنعلیوند با فامیلهای: اسماعیلی/زمانی/ازند/مردانی/حیدری و … در جونقان هستند.

 • مهمان - روبیل محمدی

  درود بر برادران قشقایی فرسمیدان. درود بر اسملعیل قرمزی دلیر که در منطقه بختیاری در غربت فوت کرد اما دلیر بود و جسور. درود بر نوادگان او در بختیاری و جونقان .

 • مهمان - جوان

  سلام و مرسی از مطلب خیلی خوبتون.
  مطلبتون خیلی خوب یود و در معرفی طایفه فارسمیدان خیلی جالب اقدام کردید. اما درباره طایفه دره شوری
  طایفه دره شوری از طوایف بزرگ ایل قشقایی است. یکی از تیره های بزرگ و معروف و مهم این طایفه تیره قرمزی می باشد.
  تیره قر مزی مردان بزرگ و جسور و دانایی داشه است. اسماعیل قرمزی. سهراب قرمزی و کیخا بهمن قرمزی و….
  بیشتر قرمزی های بروجن. سمیرم. جونقان. بلداجی و اطراف چهارمحال و استان فارس واصفهان فامیل هستند.
  البته دوری منطقه جونقان از سایر قرمزی های بروجن و سمیرم و … و تبعید شدنشان بین قشقایی ها در ان زمان باعث فراموشی شان گردید.
  اینکه چرا اسماعیل قرمزی مرحوم را در بدترین نقطه منطقه بختیاری تبعید کردند که در قلب منطقه بختیاری بعید باشد و لرها اجازه گستاخی و جسارت به او ندهند نشانه ی تهور ودلاوری اسماعیل قرمزی بوده است که به همراه برادران و پسرعموهایش حق وردی و صحنعلی و… بین لرهای بختیاری زندگی کردندو شهامت و دلاوری شان بعد از صدها سال بین مردم کازرون و فیروزباد و … زبانزد است.حالا چه کسی میداند نوادگان او کجا هستند؟؟ ایا میدانند که اسماعیل کی بوده و کجا بوده و چه کار کرده؟؟ ایا نوادگان او در جونقان ترک زبان هستند یا لر شده اند؟؟
  یکی می گفت که اکثر جونقانی ها الان نمبدانند ترک هستند یا لر. چون دو زبانه هستند و خلاصه درود بفرستیم به روان شاد این قشقایی شجاع و جشور از طایفه دره شوری. تیره قرمزی

 • مهمان - کلا باید گریست

  درود بر شما.
  ایا می دانید شهر جونقان در استان چهارمحال و بختیاری مرکز مشروطیت لرهای بختیاری همه شان ترک زبان هستند؟؟؟ترکان بزرگان انجا هستند؟؟؟ ترکان دره شوری و بلوردی و فارسی مدان هستند.

  آیا نام جونقان را تاکنون شنیده بودید؟؟؟

  مردان مشروطه خواه و فاتحان تهران در استان چهارمحال و بختیاری!!!!!!

  آیا میدانستید مردان ترک نژاد شهر غیرتمند جونقان لرهای بختیاری را به فتح تهران و مشروطه خواهی فراخواندند؟؟؟؟

  با مطالعه و خواندن مطالبی در کتاب و اینترنت به این مطلب خواهید رسید.

  جونقان با 20 هزار نفر ترک در قلب ایل بختیاری مرکز دلیرترین و شجاعترین و جسورترین جوانان ایران است. 20 هزار نفر ترک که بین لرها و فارسها ادعای بزرگی و فتح و ازادگی دارند. همه بانژادو شریف. واقعا می دانستید؟؟؟؟ بروید توی گوگل سرچ کنید. جونقان. شعر ترکی جونقانی و ......... و با زبان و فرهنگ ترکهای جونقان اشنا شوید.