شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ -

Qashqai Online

صنایع دستی

الهام فیروزبخت:

گلیم ، رنگ و نقش و زندگی

تا همین چند دهه پیش گلیم یکی از پای‌ثابت‌های خانه‌های ایرانی بود. زنان روستایی و عشایری برای استفاده‌ خودشان گلیم، گبه، جاجیم، زیلو و... می‌بافتند و برای اقوامشان در شهرهای مختلف هم هدیه می‌فرستادند.
صنایع دستی

یادداشت سردبیر (مریم فارسی)

معرفی موزه فرش ایران + تصاویر

می توان گفت در راستای حفظ ارزش ها، اصالت فرهنگی، پیشینه و بالاخره هنر یک جامعه، هر آنچه و هر کس که قدمی بردارد، بایستی مورد اهمیت قرار گیرد.

صنایع دستی

چند نکته ی مهم به هنگام خرید فرش

دوستان برای همه ی ما پیش می آید که وقتی به خرید چیزی می رویم از سر بی اطلاعی نمی دانیم واقعا باید چه کار کنیم. آیا قیمتی که فروشنده اعلام می کند، واقعا ارزش اصلی آن مورد هست یا خیر؟

صنایع دستی

معرفی فیلم فرش ایرانی

از دیگر تلاش هایی که در زمینه شناساندن فرش سفیر فرهنگی ایران، انجام گردیده ،ساخت فیلم فرش ایرانی است. پیشتر، فیلم  گبه به کارگردانی محسن مخملباف را داشته ایم که در سال ۱۳۷۴ساخته شد.

صنایع دستی

گفتگو با سولماز نادریان

از طبیعت دانه می‌چینم!

«هر وقت می‌دیدمشان که از همه آن زحمت، مزد ناچیزی قسمت‌شان می‌شود دلم به درد می‌آمد.«هر وقت می‌دیدمشان که از همه آن زحمت، مزد ناچیزی قسمت‌شان می‌شود دلم به درد می‌آمد.

صنایع دستی

یادداشت سردبیر

فرش دستبافت استان فارس(عشایری/ روستایی)

قشقایی آنلاین: مریم فارسی| با توجه به نزدیک شدن به ایام بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی فرش دستبافت تهران، اقتضا می‌نماید تا در مورد فرش دستبافت استان فارس که متشکل از فرش‌های عشایری(قشقایی) و روستایی می‌باشد، به دلیل شهرت جهانی آن توضیحاتی در این باب،

صنایع دستی

فرش قشقایی ؛

تار و پود هنر دستباف زنان قشقایی نقش بسته در فهرست میراث جهانی یونسکو

قشقایی آنلاین / فرش قشقایی استان فارس از دیرباز تا کنون در تار و پود ذهن علاقه‌مندان به این هنر دست‌باف نقش بسته است. با ثبت قالی قشقایی استان فارس، یا به عبارتی دقیق‌تر مهارت فرش بافی در قشقایی، در فهرست میراث جهانی یونسکو، جایگاه این هنر ایرانی بیش از پیش تثبیت شده است.