دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ -

Qashqai Online

شکايت از سرمربي ياسوج به‌خاطر نشر اکاذيب

درگیری قشقایی و یاسوجی‌ها ادامه دارد؛ چه کسی اول سنگ انداخت؟

اگر تا ديروز ياسوجي‌ها مدعي بودند سنگباران شده‌اند، حالا قشقايي‌ها هستند که مي‌گويند هم کتک خورده‌اند و هم توهين شنيده‌اند.

جنجال‌هاي بازي قشقايي و زاگرس ياسوج در ليگ دسته دوی فوتبال تمامي ندارد؛ بازي روز جمعه به ميزباني قشقايي در حال برگزاري بود که در سکوها با نيمکت زاگرس ياسوج درگير شده و بازي که در دقيقه 30 متوقف شده بود، نيمه‌تمام ماند.  علاوه‌ بر اينکه کميته انضباطي بايد تکليف را روشن کند، قشقايي‌ها از سرمربي زاگرس هم شکايت کرده‌اند. 
حميد کرمي، سرمربي ياسوج، شنبه در گفت‌وگو با ايسنا مدعي شد، تماشاگران قشقايي در رختکن با شمشير، سنگ و چوب به ميزباني آنها رفته‌اند. از شروع بازي هم به نيمکت اين تيم سنگ زده‌‌اند و حتي مربي خودشان را هم که خواسته بود ميانجگيري کند، مصدوم کرده‌ و راهي بيمارستان کرده‌اند. اين ادعاهاي کرمي با عکس‌هايي که از سرهاي شکسته و پاهاي زخمي بازيکنان ياسوج منتشر شده، قشقايي‌ها را عصباني کرده است. اشکان نجف‌پور، مديرعامل قشقايي به «وقايع‌اتفاقيه» مي‌گويد: «ما از سرمربي تيم زاگرس شکايت کرده‌ايم. او ادبيات رسانه‌اي بلد نيست و نشر اکاذيب کرده است. خوشبختانه اظهارنظر داور و ناظر بازي هست. آنها گزارشي تهيه کرده و به کميته انضباطي داده‌اند و کميته هم بر‌اساس مدارکي که آنها ارائه کرده‌اند، تصميم مي‌گيرد. من مدافع باشگاه هستم ولي آنها بر‌اساس واقعيت‌ها گزارش داده‌اند.»
برخلاف ادعاي ياسوجي‌ها، قشقايي‌ها مدعي هستند،  بازيکنان اين تيم از روي نيمکت، به تماشاگران قشقايي سنگ پرتاب کرده‌اند. نجف‌پور مي‌گويد: «فيلمش هست. از سمت نيمکت ياسوج به‌سمت هواداران سنگ پرتاب مي‌شود.» ولي چرا بايد بازيکنان يک تيم در دقيقه 30 بازي، به جاي اينکه حواسشان به بازي باشد، به سکوهاي تماشاگران حمله کنند: «ما هم دليلش را نمي‌دانيم.» و اينکه اين سنگ‌ها از کجا به آنها رسيده است؟ به نظر مي‌رسد سنگ‌ها از روي سکو‌ها پرتاب شده و بازيکنان ياسوج در تلافي، اين‌ سنگ‌ها را به سمت سکو پرتاب کرده‌اند: «در فيلمي که هست، دقيقا مشخص است، بازيکنان به سمت نيمکت مي‌روند و از روي نيمکت سنگ برمي‌‌دارند. متأسفانه در ليگ يک و دو، ساک بازيکنان بازرسي نمي‌شود.» در ليگ برتر هم ساک بازيکنان بازرسي نمي‌شود. نجف‌پور معتقد است، حمله نيمکت به سکو براي اولين‌بار در فوتبال جهان اتفاق افتاده و براي اولين‌بار است که بازيکني با سنگ به تماشاگر حمله‌ور شده است: «به فرض اينکه تماشاگران ما به بازيکن سنگ زده باشد، آنها هم بايد مقابله‌به‌مثل کنند؟ مشکل سکوها همه‌جاي دنيا هست. در همين آزادي چند صندلي شکسته شده... اما چرا بازيکنان و عوامل يک تيم، جواب تماشاگر را با پرتاب سنگ مي‌دهند؟»
نجف‌پور عکس‌هايي را که ياسوجي‌ها به‌عنوان مدرک سنگ‌خوردنشان منتشر کرده‌اند، سياه‌نمايي مي‌داند: «اين عکس‌ها مشخص نيست کجا و چه زمانی گرفته شده‌اند. شايد براي پنج‌ سال پيش باشد. هر بازيکن يک لباس تنش است. هر پزشکي مي‌تواند تأييد کند که با اصابت سنگ، بدن کبود مي‌شود و خراش برنمي‌دارد.»
يکي از ايراداتي که ياسوجي‌ها به ميزباني قشقايي گرفته بودند، اين بود که تعداد نيروهاي انتظامي در ورزشگاه معدود بود ولي نجف‌پور ادعا مي‌کند، 54 نفر از نيروهاي انتظامي در ورزشگاه بوده‌اند: «در شروع بازي فکر نمي‌کردم ياسوجي‌ها اين تعداد تماشاگر داشته باشند. حدود پنج، ‌6 نفر بودند. به‌همين‌خاطر تعداد نيروهاي انتظامي هم کم بود اما 54 نفر از نيروهاي انتظامي به ورزشگاه آمدند؛ در ليگ دو اين تعداد بي‌سابقه است.»‌

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0