شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ -

Qashqai Online

قهرمانان و پهلوانان

از قوم قشقایی طایفه دره شوري

معرفی "رضا نره ای" نوجوان تکواندو کار قشقایی و استعداد برتر تکواندوی ایران

سایت قشقایی آنلاین در راستای معرفی جوانان و چهره های موفق قشقایی به معرفی یکی دیگر ورزشکاران افتخار آفرین قشقایی و ایران پرداخته است که در زیر می خوانید.

نخبگان و فرهیختگان

مصاحبه دکتر فرهاد بهمن‌پوری از نخبگان ایل قشقایی و رتبه نخست آزمون دکتری سازه های هیدرولیکی

فرهاد بهمن‌پوری متولد سال ۱۳۶۳ از ایل قشقایی طایفه عمله ، تیره میچک (شیراز)، در سال ۱۳۸۲ وارد رشته مهندسی کشاورزی، گرایش مهندسی آبیاری در دانشگاه زابل شد و با معدل ۲۱/۱۶ و کسب رتبه سوم از مقطع کارشناسی فارغ‌التحصیل گردید.

قهرمانان و پهلوانان

ورزشکاران قشقایی

معرفی غزل قشقایی از خردسالان قهرمان کشوری و موفق قشقایی در رشته ورزشی کاراته

غزل قشقایی در گفتگو با خبرنگار قشقایی آنلاین در معرفی خود می گوید، غزل قشقایی هستم  10 ساله اهل تهران واصالتا شیرازی و از ایل بزرگ قشقایی از طایفه دره شوری که در گذشته اجدادم به تهران تبعید شده اند .ولی هرساله به بهانه ملاقات با ایل بزرگم به استان فارس سفرمیکنم و یا در نمایشگاه هایی که نشانه ای از ایلم باشه شرکت میکنم.

خاندان قشقایی

نادر نامداری قره قانی

5 تیر سالروز درگذشت زنده یاد ملک منصورخان صولت قشقایی

قشقایی آنلاین / تیرماه یادآور کوچ ابر مردی ست که درتاریخ پر فراز و نشیب قشقایی و عشایر جنوب از لحاظ محبوبیت و صمیمیت و برخورداری از منش های نیک و پسندیده بی مانند است. وی ملک منصور خان صولت قشقایی فرزند دوم اسماعیل خان صولت الدوله سردار عشایر است که در سال 1282 شمسی در میان ایل قشقایی متولد شد.

مفاخر فرهنگی

سالروز درگذشت جهانگیرخان قشقایی

تارنوازی که استاد علمای مشهور شد+عکس

در ایام جوانی مشتاق موسیقی بود، چندی مشق تار کرد تا اینکه به تعبیر خودش درویشی او را از خواب غفلت بیدار و از آن پس تحصیل علم کرد و از مراجع بزرگ شد.

قهرمانان و پهلوانان

ورزشکاران موفق

معرفی محمد عباسی کشتی گیر موفق ایران و قشقایی از آبادان با سابقه ی قهرمانی در کشور

محمد عباسی متولد 1366 در آبادان و اصالتا ترک قشقایی و از طایفه درشوری _ تیره ی قره جلو می باشد و 15 سال است که به صورت حرفه ای کشتی می گیرد و عضو تیم صنعت نفت آبادان است.