شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ -

Qashqai Online

گردشگری و محیط زیست

افزایش ورود گردشگران اروپایی به ایران

افزایش تعداد گردشگران از جمله کارویژه‌های دولت در پسابرجام بوده است، اما به اذعان برخی کارشناسان هنوز این امر آن‌طور که باید و شاید محقق نشده است.

گردشگری و محیط زیست

دلبری

سفره ایرانی برای گردشگران خارجی/ محبوبترین غذاها برای توریست‌ها

روزنامه توریسم نوشت: یکی از خاطرات به یادماندنی گردشگران خارجی از سفر به کشور چهار فصل و اساطیری ایران خوراکی های خوشمزه آن است .خوراکی هایی که از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب با عوض شدن اقلیم تغییر می کند و سفره ایرانی را پر و پیمان تر.

گردشگری و محیط زیست

وقتی گردشگری حساب دارد اما کتاب ندارد

روزنامه توریسم نوشت : کم توجهی به بخش آموزش و کمبود کتاب در حوزه گردشگری از موضوعاتی است که گرچه گهگاهی از آن در محافل علمی صحبت می شود اما ظاهرا در راسته کار فعالان این صنعت نیست وهرگز به جدیت به آن پرداخته نشده است.

گردشگری و محیط زیست

قصه لغو روادید بین ایران و آذربایجان چیست؟

میراث فرهنگی و گردشگری - خبرکوتاه بود و خوشایند ؛خبر لغو روادید بین ایران و آذربایجان و اساسا بین ایران و هر کشور دیگری به خصوص همسایگان برای ایرانی های که مدت هاست به دلیل تحریم های ناجوانمردانه و سختگیری های دیپلماتیک امکان سفر راحت و بی دغدغه به کشورهای زیادی را ندارند خبر دلنشینی است .

گردشگری و محیط زیست

اعلام آمادگی ۱۷ کشور برای شرکت در اجلاس جهانی صنایع دستی

۱۷ کشور عضو شورای جهانی صنایع دستی تا کنون برای شرکت در هجدهمین مجمع عمومی شورای جهانی صنایع دستی اعلام آمادگی کرده‌اند که در این میان، هند با ۷۰ نفر و چین با ۵۰ نفر بزرگ‌ترین گروه‌های شرکت‌کننده در مجمع را تشکیل می‌دهند.

گردشگری و محیط زیست

اعلام نتیجه در انگلستان

ارزیابان یونسکو به ژئوپارک قشم می روند

ارزیابان یونسکو پس از تایید پرونده درخواست ثبت جهانی ژئوپارک قشم، برای بررسی وضعیت این ژئوپارک و تطبیق مندرجات پرونده با واقعیت های موجود به جزیره قشم می روند.

گردشگری و محیط زیست

مرکز پژوهش‌های مجلس گزارش کرد؛

فرصت‌ها و چالش‌های صنعت گردشگری/ توسعه بدون زیرساخت ممکن نیست

مهر/ در گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، تاریخچه شکل‌گیری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان و سپس وظایف اصلی‌ترین دستگاهای مسئول در حوزه گردشگری به تفکیک عمده‌ترین نقش و وظایف آنها توضیح داده شده است.

گردشگری و محیط زیست

رکود فروش در داخل ، نداشتن بازار هدف در خارج بازاریابی،

قطعه جا مانده صنایع دستی

صنایع دستی ایرانی مشهور و معرف دنیاست اما یکی از مهمترین معضلاتی که گردش چرخ این صنعت را با ناله و سختی همراه کرده کمبود فروش در داخل و نداشتن بازار هدف در خارج از کشور است.

گردشگری و محیط زیست

یک مقام مسوول اعلام کرد؛

آلمانی ها در صدر گردشگران ورودی به ایران

رییس جامعه تورگردانان کشور می گوید، با 2 برابر شدن تعداد تورهای گردشگران خارجی به ایران بعد از برنامه جامع اقدام مشترک(برجام)، به ترتیب آلمان ها، ایتالیایی ها و فرانسوی ها در صدر فهرست گردشگران ورودی قرار دارند.

  • 1
  • 2