جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ -

Qashqai Online

مدیربازاریابی و فروش پتروشیمی جم

مراقب باشیم فرصت سوزی نشود

  • شناسه خبر : 857
  • دسته بندی خبر : اقتصاد

فرصت مغتنم تجارت ایران و روسیه را نباید از دست بدهیم این نکته ای است که مدیربازاریابی و فروش پتروشیمی جم به آن اشاره کرده و معتقد است فرصت های تجاری بسیار کوتاه و زودگذر بوده و نباید آن ها را از دست داد.

 به گزارش  قشقایی آنلاین و به نقل از  روابط عمومی اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه، مجید رضایی (قشقایی) در پاویون اختصاصی ایران در نوزدهمین نمایشگاه اینترپلاستیکای روسیه گفت: تغییراتی در مناسبات تجاری روسیه و ترکیه به وجود آمده و این بدان معنی است که فرصت خوبی برای افزایش سهم ایران از بازار بزرگ روسیه به وجود آمده است، فرصتی که قطعا اگر برای ترکیه به وجود می آمد، با سیاست گذاری مناسب و سرعت بالا بهترین بهره را از آن می برد.

رضایی با استراتژیک قلمداد کردن موقعیت جغرافیایی روسیه خواهان توجه بیشتر، برنامه ریزی مناسب و تسهیل مناسبات سیاسی جهت، تسریع و افزایش صادرات به این کشور شد. وی افزود: موقعیت جغرافیایی روسیه به گونه ای است که می توان از آن به عنوان شاهراه انتقال کالا و صادرات به سایر نقاط دنیا استفاده کرد.

وی اضافه کرد: پتانسیل های مشترکی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی دو طرف وجود دارد که می توان بر پایه آنها، تجارت و مبادلات جدیدی را رقم زد.

رضایی ادامه داد: با توجه به این که ظرفیت تولید محصولات در کشور، بیش از نیاز بازار داخلی است، ما می توانیم از این فرصت بیشترین بهره را برده و آن را موتور محرک صنعت و اقتصاد خود سازیم.

این فعال تجارت پتروشیمی کشور با اشاره به هدر رفت سرمایه و زمان در کشورهای در گیر جنگ منطقه خاورمیانه عنوان کرد که جهت ادامه تجارت ایران، باید بازارهای جدیدی را شناسایی و یا به تقویت بازار سایر کشورها اقدام کرد.

مدیربازاریابی و فروش پتروشیمی جم همچنین خواهان حمایت های دولت در راستای افزایش توان تجاری بازرگانان کشور شد و بر حذف بروکراسی های غیر ضروری و اعطای مشوق های مناسب از سوی دولت تاکید کرد.

پتروشیمی جم با تولید 600 هزار تن پلی اتیلن در گریدهای مختلف، بزرگترین تولید الفین کشور و چهارمین تولید کننده این محصول پتروشیمی در جهان است.

گفتنی است، در نوزدهمین نمایشگاه اینترپلاستیکا 26 ژانویه تا 30 ژانویه 2016روسیه در مسکو، پاویون تخصصی پتروشیمی ایرانی در مساحتی بالغ بر 500 متر مربع و با حضور بیش از 10 شکرت فعال پتروشیمی ایران تشکیل و برگزار شده است. همزمان با برگزاری این پاویون تخصصی، اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه هیات تجاری- تخصص پی 40 نفره ای را به مسکو اعزام کرده است.

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد