جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ -

Qashqai Online

هنر

فروشنده بهترین فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۷

اسکار دوم برای سینمای ایران

فیلم «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی بهترین فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۷ شناخته شد.

هنر

حسین خواجه‌امیری در ٨٤ سالگی از دوران یکه‌تازی شومن‌ها گفت:

بخشی از موفقیتم را از فردین دارم

«باید که هوای دل همدیگر را داشته باشیم. اگر فقیر باشیم یا دارا؛ اگر زشت باشیم یا زیبا؛ همه در یک وجب خاک باید بخوابیم. هوای جوان‌ها را داشته باشیم. مسئولان بدانند در قبال پستی که دارند؛ مسئولیت دارند و وظیفه‌شان خیلی زیاد است. مسئولیت فقط برای تاختن و تازاندن نیست. باید راهی پیدا کرد که نمره اخلاق‌مان بالا برود.»

هنر

به بهانه ورود نسخه بی کیفیت «فروشنده» به بازار قاچاق

قاچاق فیلم؛ بلای جان سینمای ایران

در سالهای اخیر روند توزیع قاچاق فیلمهای ایرانی دچار وقفه شده بود.کمیته صیانت از حقوق فیلمهای ایرانی کار خود را درست انجام می داد و شاهد نسخه قاچاق فیلمهای مطرح در زمان اکرانشان نبودیم. سال 95 سال طلایی اکران دهه اخیر سینمای ایران بود.

هنر

خداحافظی با جناب‌خان؟

محمد بحرانی گفت بدون رامبد جوان دیگر«جناب‌خان» نخواهد شد

«جناب‌خان» در‌ سال ٩٠ درخانه سینما ثبت شد. تولد او البته برمی‌گردد به یک‌سال قبل. «جناب‌خان» درواقع ‌سال ٨٩ در اتاق فکر مجموعه متولد شد و ‌سال ٩٠ با ایده‌پردازی جمعی محمد نادری،‌ امیرسلطان احمدی، سارا سالار، رضا کاظمی‌نژاد، سیما و سعید سالارزهی به یک‌سالگی رسید.

هنر

گفت‌وگو با مسعود کیمیایی

سینما مصادره شده

از آخرین رمانش می‌گوید و شوق نوشتن که هیچ‌وقت رهایش نکرده است. صحبت که به تفاوت‌های سینما و ادبیات کشیده می‌شود، به گذشته‌ها رجوع می‌کند؛ زمانی که سینما به معنی واقعی هنر بود.

هنر

در گفت‌و‌گو با «ناصر نظر»

پرورش نیروی تخیل و گسترش خلاقیت با موسیقی برای کودکان

این روزها دنیای کودکان و ساعات فراغت آن‌ها با انواع تفریحات از ورزش‌های متنوع همچون اسکیت و والیبال گرفته تا کلاس‌های زبان و نقاشی پر شده‌است. البته در کنار انوع کلاس‌های رنگارنگ، حضور در کلاس‌های موسیقی و آموزش موسیقی نیز در صدر قرار دارد.